Panel E2: Scenariusze rozwoju systemu energetycznego w perspektywie średnio i długookresowej - jak zmieni się polski system energetyczny zgodnie z założeniami krajowych i europejskich polityk? Electricity Market Design – szanse czy zagrożenia dla energetyki w Polsce – jak wykorzystać te pierwsze i uniknąć tych drugich?
Digitalizacja energetyki. Wzrost zapotrzebowania na nowoczesne rozwiązania digitalowe. Inwestycje w rozwiązania smart, automatyzację i digitalizację sieci.
Electricity Market Reform – jak ją wdrażać w Unii Europejskiej i w Polsce?
Nowe modele biznesowe w oparciu o infrastrukturę rozproszoną MŚP, prosumentów oraz odbiorców energii elektrycznej. Jak spowodować, by transformacja energetyczna była korzystna dla wszystkich.
Źródła zeroemisyjne i zielone paliwa - kiedy odczujemy ich wpływ na cenę energii i gazu. Jakie narzędzia rynkowe będą to wspierać:
Wpływ mixu na konkurencyjność polskiej gospodarki i ceny energii dla przemysłu
Źródła odnawialne – wyzwania dla systemu elektroenergetycznego, korzyści dla odbiorców energii
Jak przełamać bariery w rozwoju zielonych paliw/ gazów?
Decentralizacja źródeł wytwarzania energii – czy to właściwa droga w rozwoju polskiej energetyki? Co jest konieczne aby wspierać rozwój tej drogi?
systemy do zarządzania energią oraz przykłady z innych rynków.
System wsparcia dla nowych technologii (magazyny energii oraz technologia wodorowa) – czy jest właściwy i wystarczający do ich rozwoju?