top of page
Polski Kongres Klimatyczny pod patronatem Komisji Europejskiej
Polski Kongres Klimatyczny pod patronatem Komisji Europejskiej

śr., 15 gru

|

Kongres online

Polski Kongres Klimatyczny pod patronatem Komisji Europejskiej

Konferencja online dostępna 15.12.2021 r. na temat najlepszych praktyka dla miast w zakresie ochrony klimatu. Finansowanie inwestycji klimatycznych, innowacyjne rozwiązania. Miasta zero net.

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia

Czas i Lokalizacja

15 gru 2021, 12:30

Kongres online

Koncepcja Organizacyjna

Międzynarodowe spotkanie ekspertów w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i innowacyjnych technologii, przedstawicieli organów administracji centralnej oraz agend międzynarodowych, reprezentantów miast z Polski i zagranicy, delegatów biznesu i  jego otoczenia oraz organizacji pozarządowych, ekspertów, naukowców i dziennikarzy

Celem organizacji Polskiego Kongresu Klimatycznego jest utworzenie platformy wymiany doświadczeń, integrującej interes publiczny z  biznesem, w przestrzeni merytorycznej wskazanej przez środowisko naukowe. Wymiana opinii ma na celu popularyzowanie innowacyjnych rozwiązań oraz optymalizację jakości realizowanej polityki zrównoważonego rozwoju miast, gmin i większych jednostek terytorialnych w rozwiązywaniu ważnych problemów środowiskowych mających wpływ na klimat. Istotnym aspektem jest również popularyzowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych i ekonomicznych oraz upowszechnianie najlepszych praktyk w zakresie realizacji ekologicznych projektów związanych z klimatem. Podczas konferencji przedstawimy przykłady działalności instytucji, podmiotów gospodarczych i samorządów, które mają do odegrania kluczową rolę we wdrażaniu europejskiej polityki łagodzenia skutków zmiany klimatu.

Wydarzenie skierowane jest do: sektora publicznego, jednostek samorządowych, przedstawicieli przedsiębiorstw komunalnych, spółek skarbu państwa, przedstawicieli firm oferujących rozwiązania technologiczne, inżynieryjne, produktowe, komponenty, ekspertów, pracowników naukowych i innowatorów, inwestorów, małych, średnich i dużych przedsiębiorstw.

Kongres organizowany będzie cyklicznie jako najważniejsze w Polsce interdyscyplinarne spotkanie interesariuszy z obszaru środowiska i klimatu, zarówno z sektora publicznego jak i prywatnego. Udział w wydarzeniu jest dla uczestników szansą na pozyskanie aktualnej wiedzy o strategicznych działaniach rządowych, trwających i planowanych projektach, nawiązania nowych relacji biznesowych oraz pozyskania inspiracji dla dalszego rozwoju.

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page