top of page

Polski Kongres Klimatyczny i Gala Liderów Transformacji Energetycznej

geranimo-WJkc3xZjSXw-unsplash.jpg
usgs-uGrT85dVK9U-unsplash.jpg
Szukaj

ESG w PKO BP

PKO Bank Polski, największy bank w kraju, zobowiązał się do eliminacji ekspozycji na sektor wydobywczy węgla, zwiększenia zielonego finansowania, ograniczenia emisji gazów cieplarnianych i utrzymania wysokiego odsetka kobiet na stanowiskach menedżerskich.Jednym zdaniem, bank włączył wskaźniki ESG do swoich celów niefinansowych na kolejne lata.Czym jest ESG i dlaczego jest ważne? ESG to skrót oznaczający czynniki, o które opiera się tworzenie ratingów i oceny pozafinansowe przedsiębiorstw, państw i innych organizacji.


Na te czynniki składają się trzy najważniejsze elementy, które można określić jako środowisko, odpowiedzialność społeczną i ład korporacyjny.


PKO BP m.in. zobowiązał się do wyeliminowania ekspozycji na sektor wydobywczy węgla do 2030 r. oraz do wzrostu zielonego finansowania na poziomie co najmniej 5 proc. w skali roku.


Wśród wskaźników znajduje się również zobowiązanie do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych banku do 40 tys. ton w 2025 r. W stosunku do 2019, emisja zmniejszy się o 60 proc.


PKO BP chce utrzymywać wysoki odsetek kobiet na kluczowych stanowiskach menedżerskich i zobowiązał się, że za cztery lata będzie on nie niższy niż 35 proc.

Comments


bottom of page