top of page

czw., 21 mar

|

Warszawa

Polski Kongres Klimatyczny 2024

Polski Kongres Klimatyczny jest platformą wymiany doświadczeń pomiędzy sektorem publicznym, a prywatnym w kwestiach związanych z inwestycjami w ochronę klimatu. Kongres jest spotkaniem ekspertów w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i innowacyjnych technologii. Udział jest bezpłatny dla wszystkich.

Polski Kongres Klimatyczny 2024
Polski Kongres Klimatyczny 2024

Data & Lokalizacja

21 mar 2024, 09:00 – 22 mar 2024, 18:20

Warszawa, Chmielna 69, 00-801 Warszawa, Polska

O Kongresie

Polski Kongres Klimatyczny jest platformą wymiany doświadczeń pomiędzy sektorem publicznym, a  prywatnym w kwestiach związanych z inwestycjami w ochronę klimatu. Kongres jest spotkaniem ekspertów w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i innowacyjnych technologii, przedstawicieli organów administracji centralnej, samorządowej oraz agend międzynarodowych, reprezentantów miast z Polski i zagranicy, delegatów biznesu i jego otoczenia oraz organizacji pozarządowych, ekspertów, naukowców i dziennikarzy.

Polskiemu Kongresowi Klimatycznemu towarzyszyła uroczysta Gala Liderów Transformacji Energetycznej. Wydarzenie co roku gromadzi kierownictwo największych firm energetycznych oraz najbardziej innowacyjne polskie przedsiębiorstwa, ubiegające się o tytuł Lidera Transformacji Energetycznej dla swoich projektów. Konkurs pod patronatem Komisji Europejskiej realizowany jest we współpracy z trzema niezależnymi instytucjami publicznymi, Krajową Agencją Poszanowania Energii, Narodowym Centrum Badań i Rozwoju oraz Agencją Rozwoju Przemysłu, które należą do kapituły. Nagrody i tytuł Lidera Transformacji Energetycznej 2023 uzyskały m.in. Lasy Państwowe, Polenergia Fotowoltaika, Amazon, Ghelamco, Veolia Term, Tauron, AMS, Euros Energy, Goldbeck Solar, ABB, Schneider Electric, Lafarge i inni.

Share This Event

bottom of page