top of page

Panel F5:  Skutecznie, czyli jak? Komunikacja ESG w dobie wyzwań klimatycznych, społecznych i legislacyjnych

JPlaisantBW.jpg.png
Joanna Plaisant

Strategic Partnership and Sustainability Director | ESG Lead

Arcadis

Piotr_Mikusek.JPG
Piotr Mikusek

Dyrektor Biura Regulacji, Grupa Azoty S.A.

Martyna Węgrzyn, grupa spółek DANONE.jpg
Martyna Węgrzyn

Kierownik działu komunikacji

Grupa Danone

NataliaKuchta (1).jpg
Natalia
Kuchta

Account Manager

24/7Communication

MODERATOR

Dominik Kogut-zdjęcie.jpg
Dominik Kogut

p.o. dyrektora Biura Zarządu ds. Obsługi Organów Spółki i Spraw Międzynarodowych

Polskie Koleje Państwowe S.A.

norbert-jeziolowicz-1.jpg
Norbert Jeziołowicz

Dyrektor Zespołu Rynków Finansowych ZBP

Małgorzata Dobosz.jpg
Małgorzata
Dobosz

Dyrektor Komunikacji i Zrównoważonego Rozwoju w OX2 w Polsce 

Dyrektor Biura Regulacji, Grupa Azoty S.A.

Zagadnienia

Skutecznie, czyli jak? Komunikacja ESG w dobie wyzwań klimatycznych, społecznych i legislacyjnych

 

Globalna emisja gazów cieplarnianych wzrasta, a anomalIe pogodowe stają się naszą wspólną rzeczywistością. Tymczasem Unia Europejska łagodzi wymogi dotyczące sprawozdawczości przedsiębiorstw, a zmęczeni konsumenci odwracają oczy od kwestii środowiskowych, co przekłada się na zmniejszone zainteresowanie mediów tym tematem. Jak w odnaleźć się wśród dynamicznie zmieniających się wymogów legislacyjnych? Co i jak mówić, by trafić w sedno i dotrzeć do dziennikarzy i konsumentów?

I w końcu: czy w obecnej sytuacji komunikowanie ESG nadal ma sens i może przynieść wymierne korzyści dla wszystkich uczestników łańcucha wartości?

Norbert Jeziolowicz - Dyrektor Zespołu Rynków Finansowych w Związku Banków Polskich

 

Reprezentuje także polski sektor bankowy w pracach Europejskiej Federacji Bankowej. W ramach Federacji bierze dział w pracach Komitetu ds. Bankowości Detalicznej oraz kilku grup roboczych dotyczących rynków finansowych oraz zrównoważonego finansowania. Od lipca 2013 roku był członkiem Rady ds. Stawek Referencyjnych WIBID i WIBOR przy ACI Polska. A po zmianie administratora od 2016 jest członkiem Komitetu Nadzorczego Wskaźników Referencyjnych Stóp Procentowych w ramach GPW

Benchmark SA. Od czerwca 2013 roku jest członkiem Komitetu ds. Ryzyka KDPW_CCP (w latach 2013-2020 Przewodniczący, a od 2020 Zastępca Przewodniczącego).

Natalia Kuchta, Account Manager, 24/7Communication

Ekspertka z zakresu komunikacji korporacyjnej, ESG oraz budowania reputacji przedsiębiorstw. Realizuje wielopoziomowe działania dla m.in. klientów z sektora rolno-spożywczego, wykorzystując tradycyjne i nowoczesne formy komunikacji. Prowadzi zintegrowane projekty z zakresu media relations, public affairs, event marketingu, influencer marketingu, komunikacji w social mediach czy CSR. Karierę zawodową rozpoczynała w mediach, pracując jako redaktor i dziennikarz serwisów sportowych.​

Absolwentka Instytutu Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie,​ a także Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego. Studia podyplomowe ​z zakresu polityki klimatycznej i transformacji energetycznej realizowane na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego pozwoliły jej pogłębić i usystematyzować wiedzę z zakresu ESG, zrównoważonego i odpowiedzialnego zarządzania przedsiębiorstwami oraz kooperacji międzysektorowej.

Martyna Węgrzyn, grupa spółek DANONE 

Kierownik działu Komunikacji Zewnętrznej, Wizerunku i Eventów w Danone. Z grupą spółek DANONE związana początkowo jako Rzecznik Prasowy Żywiec Zdrój. W komunikacji pracuje od początku swojej ścieżki zawodowej. Pierwsze doświadczenia zdobywała w agencjach PR i jako PR Manager w jednej z największych firm farmaceutycznych. Prowadziła projekty nagradzane SABRE, European Excellence Award czy Impactor. W codziennej pracy, stawia na niestandardowe pomysły na działania PR i ich rzetelną realizację oraz konsekwentnie budowane relacje z interesariuszami. Absolwentka ekonomii oraz podyplomowych studiów PR w Szkole Głównej Handlowej i na Uniwersytecie Warszawskim. Po pracy, zaczytuje się w literaturze współczesnej, uważnie śledzi popkulturowe trendy i stawia na aktywny styl podróżowania, którego kierunek zawsze wyznaczają warunki do surfingu.

Joanna Plaisant, Arcadis

Joanna Plaisant pełni funkcję Dyrektora ds. Partnerstwa Strategicznego i Zrównoważonego Rozwoju, Lidera ds. ESG w oddziale Arcadis w Polsce, światowego lidera w zakresie usług inżynierii lądowej. Jest członkinią zarządu Arcadis oraz Globalnej Grupy Liderów ds. Zrównoważonego Rozwoju Arcadis. Joanna, prawniczka, mediator o osiemnastoletnim międzynarodowym doświadczeniu, zdobytym w branżach związanych z rynkiem nieruchomości i firmach franczyzowych. Ukończyła studia prawnicze w Warszawie oraz Studium Generale Europa przy INPiA UKSW. Posiada również tytuł LLM zdobyty na Uniwersytecie Humboldta w Berlinie oraz tytuł Sustainability Business Manager zdobyty na Uniwersytecie w Cambridge. Aktywnie prezentuje się jako prelegentka na konferencjach, wykładowczyni na Politechnice Warszawskiej w obszarze ESG w branży budowlanej oraz mentorka w różnych programach branżowych.

Joanna jest ekspertką w dziedzinie ESG, specjalizującą się w budowaniu strategii zrównoważonego rozwoju oraz wspieraniu globalnych klientów w kwestiach raportowania ESG i wdrażania strategicznych inicjatyw zgodnych z zasadami ESG. Jej wszechstronne doświadczenie pozwala skutecznie doradzać firmom w dziedzinie zrównoważonego inwestowania i odpowiedzialnego biznesu.

Małgorzat Dobosz, Dyrektor Komunikacji i Zrównoważonego Rozwoju w OX2 w Polsce 

Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w obszarze komunikacji korporacyjnej, marketingu i zrównoważonego rozwoju, zdobyte w sektorach budowlanym, deweloperskim oraz technologicznym. Branżę odnawialnych źródeł energii postrzega jako kluczową dla gospodarczego rozwoju Polski i widzi ogromną potrzebę edukacji społecznej w aspekcie korzyści płynących z wykorzystywania energii słonecznej i wiatrowej. 

 

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów menedżerskich Szkoły Głównej Handlowej.

Piotr Mikusek, Dyrektor Biura Regulacji, Grupa Azoty S.A.

Piotr Mikusek – analityk regulacyjny i radca prawny. Dyrektor Biura Regulacji w Grupie Azoty S.A. Doktorant w Szkole Doktorskiej Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. Visiting researcher na Uniwersytecie Keiō(Tokio, Japonia). Powołany na Koordynatora Grupy Roboczej „Stabilne otoczenie regulacyjne”, działającej przy Ministerstwie Klimatu i Środowiska, mającej wesprzeć wdrażanie celów Polskiej Strategii Wodorowej. Autor publikacji międzynarodowych i krajowych z zakresu prawa klimatycznego oraz regulacji energetycznych m.in. współautor komentarza do ustawy o efektywności energetycznej oraz ustawy o promowaniu energii elektrycznej z wysokosprawnej kogeneracji. Prowadzi zajęcia dydaktyczne w Katedrze Prawa i Postępowania Administracyjnego Uniwersytetu Warszawskiego.

Dominik Kogut - p.o. dyrektora Biura Zarządu ds. Obsługi Organów Spółki i Spraw Międzynarodowych, Polskie Koleje Państwowe S.A.

Związany z Polskimi Kolejami Państwowymi S.A. od 11 lat. Obecnie na stanowisku p.o. Dyrektora Biura Zarządu. Koordynuje prace związane z wdrażaniem ESG w całej Grupie PKP. Pełni funkcję sekretarza Rady Grupy oraz bierze udział w pracach Komitetu Zrównoważonego Rozwoju Grupy PKP. Ponadto angażuje się w działania Spółki w obszarze współpracy międzynarodowej, m.in. z

organizacjami branżowymi: Międzynarodowym Związkiem Kolei (UIC) i Wspólnotą Kolei Europejskich oraz Zarządców Infrastruktury Kolejowej (CER).

 

Absolwent Uniwersytetu Rzeszowskiego, ówczesnej Akademii Obrony Narodowej, Szkoły Głównej

Handlowej oraz Akademii Leona Koźmińskiego.

KONTAKT

Organizacja i merytoryka

Umowy, faktury

Jan Skrzypkowski

Kamila Król

tel. 888 770 651

Kamila.Krol@polskikongresklimatyczny.pl

Administracja, informacja, rejestracja uczestników, udostępnianie oferty

Karolina Kobiela

biuro@polskikongresklimatyczny.pl

Obsługa Partnerów

Paulina Staromłyńska

partnerzy@polskikongresklimatyczny.pl

Zapisz się do listy mailingowej aby otrzymywać aktualne informacje

Dziękuję! Jesteś na liście mailingowej.

Polski Kongres Klimatyczny na żywo

i Gala Liderów Transformacji Energetycznej

Organizator:

Europejska Fundacja Inwestycji Zrównoważonych

Producent: Agencja City Sp. z o.o.

Organizatorem Polskiego Kongresu klimatycznego jest Europejska Fundacja Inwestycji Zrównoważonych EFIZ.eu. Producentem jest Agencja City (www.agencjacity.pl), właściciel konferencji Forum Liderów Partnerstwa Publiczno- Prywatnego (www.forumliderowppp.pl), Forum Rozwoju Branży Konopnej oraz cyklu podcastów Polska Naturalna Klimatycznie, dostępnych na Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts, Anchor i innych platformach. Jesteśmy producentem cyklu podcastów dla URBACT oraz współpracujemy z Rzeczpospolitą, Polskim Radiem, Polską Agencją Prasową PAP, Dziennikiem Gazetą Prawną i innymi mediami o zasięgu krajowym. AGENCJA CITY Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie (kod pocztowy 00-189) przy ul. Inflanckiej 8, wpisana do Rejestru Przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejestrowy dla m.st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy pod numerem KRS 0000863810, podatnikiem podatku od towarów i usług (VAT) o numerze identyfikacyjnym NIP 5252839615, REGON 387323921 | KONTAKT  kamila.krol@polskikongresklimatyczny.pl | tel. 888 770 651 | biuro@polskikongresklimatyczny.pl

@ 2025 Agencja City www.agencjacity.pl

bottom of page