Swedish-Polish Chamber of Commerce jest szwedzkim stowarzyszeniem non profit założonym w 1929 roku. Celem Izby jest wspieranie szwedzko-polskich relacji biznesowych firm i organizacji członkowskich.
Do grupy członkowskiej, składającej się z około 250 firm i organizacji reprezentujących różne branży i sektory, dołącza coraz więcej firm polskich potrzebujących wsparcia na rynku szwedzkim, ale Izba ma wśród swoich członków również wiele szwedzkich i międzynarodowych przedsiębiorstw, od jednoosobowych firm po duże spółki giełdowe, takie jak na przykład Ericsson, Skanska, Pekabex, Stena Line, Bulten, Saab, Epiroc, Alleima, Medicover, Eolus i Arctic Paper.
Izba wspiera członków poprzez udostępnienie wiedzy i szerokiej sieci kontaktów, poprzez eventy i spotkania, które są okazją do tworzenia nowych relacji biznesowych, oraz poprzez nagłaśnianie ich działalności w mediach socjalnych i różnego rodzaju publikacjach. Zrzeszone w Izbie firmy konsultingowe są w razie potrzeby gotowe do udzielania usług firmom zagranicznym zainteresowanym wejściem na rynki szwedzki lub polski, m. in. w zakresie księgowości i podatków, usług prawnych, aktywnego pozyskiwania nowych klientów i partnerów biznesowych, przygotowywania i składania ofert, negocjacji biznesowych, reprezentowania na rynku włącznie z udziałem w targach, rekrutacji, strategii marketingowej itp.
Izba jest bardzo aktywna w zakresie organizacji eventów, które są jedną z najlepszych form promocji członków oraz tworzenia płaszczyzny do nowych kontaktów biznesowych, i stara się udostępnić członkom możliwość występowania na tych wydarzeniach w rolach moderatorów, prelegentów lub panelistów. Tematyka obejmuje m.in. zieloną transformację i zrównoważony rozwój, innowacje, nowoczesną technologię oraz strategie wejścia na rynki w krajach skandynawskich i w Polsce.
Jednym z najbliższych w czasie wydarzeń jest seminarium w formie hybrydowej ”Green transition – challenges and solutions″, które odbędzie się w Bonnierhuset w Sztokholmie w dniu 10 marca 2025 w godzinach 13.00 do 15.30. Wszyscy zainteresowani z całego świata mogą wziąć bez kosztowo udział, stacjonarnie lub online poprzez Zoom, po rejestracji na stronie https://svenskpolska.se/pl/anmalan-pl/. Szczegółowy program zostanie udostępniony na stronie https://svenskpolska.se/pl/events-pl/ pod koniec stycznia.
Comments