top of page
TLO.png
TLO.png

Polski Kongres Klimatyczny

geranimo-WJkc3xZjSXw-unsplash.jpg
usgs-uGrT85dVK9U-unsplash.jpg

2019

I POLSKI KONGRES KLIMATYCZNY

W 2019 roku powstała koncepcja Polskiego Kongresu Klimatycznego oraz strona www wydarzenia. Ministerstwo Klimatu potwierdziło chęć wsparcia dla wydarzenia, w związku z czym rozpoczęliśmy szukanie finansowania.

Niestety, z powodu braku wsparcia instytucjonalnego, nasz pomysł zealizował inny podmiot.

W dniu 2 czerwca 2020 roku Kamila Król napisała w mailu do osoby odpowiedzialnej za pozyskiwanie Sponsorów: "Nowy produkt - na który mamy potwierdzenie wsparcia w tworzeniu od Ministerstwa Klimatu i PAN - to Polski Kongres Klimatyczny - zamysł jest taki, żeby to była konferencja łącząca międzynarodową politykę klimatyczną z szansami biznesowymi. Wizerunkowo będziemy opierać się na COP, ale nasza konferencja będzie mniej teoretyczna i mniej polityczna, a bardziej praktyczna, biznesowa. Natomiast docelowo mogłaby być nazywana przedsionkiem do COP dla polskich działaczy środowiskowo-politycznych".

Dopiero w 2021 roku udało się pozyskać finansowanie od trzech sponsorów: banku BOŚ, EDP Reneables i Budimex. 

W 2020 roku powstała inna polityczna konferencja, organizowana przez środowisko powiązane z rządem PiS, o dokładnie identycznych założeniach koncepcyjnych, na której występowali wszyscy Ministgrowie. Wydarzenie otwierał przemową Premier Morawiecki, a finansowane było przez spółki Skarbu Państwa.

bottom of page