top of page

Strategia bezpieczeństwa technologii wodorowych - wskazówki na najbliższą dekadę

W czasach, kiedy troska o środowisko naturalne i zrównoważony rozwój stanowią fundament przyszłości naszej planety, technologie wodorowe wyrastają na kluczowy filar przemiany energetycznej. Wodór wskazywany jest jako kluczowy element transformacji energetyczno-klimatycznej, która jest głównym mechanizmem służącym osiągnięciu celów Porozumienia Paryskiego i Europejskiego Zielonego Ładu, a także Programu Energetycznego Polskiej do 2040 roku (i tzw. miksu energetycznego).

Podczas panelu zespół ekspertów opowie o kluczowych aspektach "Strategii Bezpieczeństwa Technologii Wodorowych w Polsce na lata 2023-2030" , która ma wspierać implementację technologii niskoemisyjnego wodoru w polskim systemie energetycznym. 

Opowiemy o inżynierii bezpieczeństwa, o szansach i ryzykach dla różnych sektorów, a także o wadze pierścienia wartości od produkcji wodoru, poprzez wszystkie elementy związane z jego wykorzystaniem, dystrybucją, magazynowaniem, itp.

Zwrócimy również uwagę na kwestie społeczno-komunikacyjne, bez których trudno realizować cele polityki i transformacji energetycznej zarówno lokalnie, regionalnie jak i na poziomie kraju.

W panelu wezmą udział:

  • dr inż. Kamil Kulesza - koordynator modułu inżynieryjnego w projekcie „Bezpieczny Wodór”

  • dr Marek Troszyński – kierownik Obserwatorium Cywilizacji Cyfrowej w Collegium Civitas

  • Andrzej Meler – badacz z Centrum Monitorowania Dyskursu Publicznego

  • Piotr Lewandowski, Ekspert ds. programów badawczych, Sieć badawcza Łukasiewicz

  • Katarzyna Więckiewicz-Dominiczak - ekspertka w obszarze innowacyjnych rozwiązań technologicznych.

Spotkanie poprowadzi dr Katarzyna Iwińska (Łukasiewicz - ITECH, Collegium Civitas) – ekspertka ds. transformacji energetycznej, koordynatorka projektu Bezpieczny wodór.

bottom of page